Kompresja wsiada na rower

/ / Rower

Po wyczerpującej jeździe treningowej lub zawodach nie czujesz się do końca komfortowo? Jeśli zależy Ci na tym, co najlepsze dla Twojego organizmu, wypróbuj znaną i cenią od lat kompresję. Każdy sportowiec zmaga się z podobnymi dolegliwościami takimi jak męczące skurcze czy też uczucie ciężkich nóg. Nie pozwól, aby te urazy Cię zastopowały – skorzystaj z naszej pomocy! Do tej pory wymierne korzyści z jej stosowania czerpali głównie biegacze oraz triathloniści. Teraz także kolarze i pasjonaci wycieczek rowerowych mogą przynieść ulgę swoim mięśniom – co zapewnią Ci produkty kompresyjne COMPRESSPORT?

Z naukowego punktu widzenia…

Kompresja odpowiada za efektywną pracę pompy mięśniowej łydek. Krew lepiej przepływa przez żyły ze względu na zmniejszenie ich średnicy pod wpływem ucisku. Dzięki stopniowemu uciskowi wspomniana wyżej pompa działa jeszcze skuteczniej, przez co sportowiec nie musi zmagać się z zastojem żylnym czy też obrzękami kończyn. Płyny tkankowe sprawniej się gromadzą, a nacisk dodatkowo wpływa na ich resorpcję – przyswajanie do organizmu. To właśnie dzięki temu zawodnicy mogą cieszyć się zmniejszeniem bólu. Przekonaj się, że usprawnione mikrokrążenie to wsparcie, którego tak długo oczekiwałeś!

Podczas jazdy

Brak zastoju żylnego przekłada się na zwiększoną zdolność mięśni do wysiłku. W zależności od stopnia zaawansowania i intensywności treningów wytrzymałość poprawi się o 8% – wibracje nie będą Ci straszne. Mając więc na uwadze swoją formę i poprawną regenerację, rowerzyści powinni zwrócić uwagę na specjalną odzież. Często chwalonym produktem są spodenki kompresyjne TR3 Brutal Short od COMPRESSPORT. Niewielki stopień kompresji w okolicy pasa biodrowego przyniesie ulgę, zapewniając prawidłową postawę podczas wysiłku. Uwagę zwraca szczególnie miękka i antybakteryjna wkładka wewnątrz produktu. Ta specyficzna „poduszka” absorbuje wstrząsy, dzięki czemu nawet intensywna jazda będzie komfortowa. Ponadto, spodenki są wyposażone w specjalną kieszonkę z tyłu, co ułatwia dostęp do niej nawet podczas wyścigu rowerem czasowym. Produkt zadba także o poprawną pracę Twoich mięśni ud. Wbudowana opaska stymuluje, zapewniając Ci jeszcze większy komfort treningu bez zbędnego ucisku. Przekonaj się o korzyściach płynących ze stosowania kompresji, tym samym zostawiając rywali daleko z tyłu – z profesjonalnym wsparciem stać Cię na więcej.

Przewaga dzięki opaskom kompresyjnym

Podczas jazdy na rowerze jesteś narażony szczególnie na ból związany z pedałowaniem. Receptą na te dolegliwości będą opaski kompresyjne. Zabezpieczysz dzięki nim swoje łydki (opaski R2V2), uda (opaski FORQUAD), a zarazem całe nogi (nogawki kompresyjne Full Leg). Marka COMPRESSPORT kładzie nacisk nie tylko na mięśnie zawodnika, ale i na potwierdzoną skuteczność działania swoich produktów. Przeprowadzone testy potwierdzają, że kolarze mają lepiej ustabilizowane i utrzymane w odpowiedniej pozycji mięśnie, co przekłada się na zmniejszenie bólu i obrzęków. Jeśli zależy Ci na poprawnym ukrwieniu zwiększającemu Twoje szanse na szybszą regenerację i wydolność w trakcie wysiłku, postaw na sprawdzone metody. Obronisz się przed bolesnymi skurczami, jednocześnie gwarantując sobie polepszoną krzepliwość krwi.

Regeneracja na medal!

Kwas mlekowy może być szybciej usunięty z organizmu, a poprawione krążenie zapewni Ci szybszy powrót do pełni sił. Kompresja zdaje egzamin nie tylko w trakcie wysiłku – gdy odpoczywasz, również możesz przekonać się o jej „leczniczych” właściwościach. Zastosowanie stopniowego ucisku także w produktach regeneracyjnych spowoduje, że mięśnie będą lepiej dotlenione. Zakwasy i bóle mięśniowe po intensywnym wypadzie rowerowym często dają o sobie znać, jednak teraz możesz sobie ulżyć. Postaw na markę i produkty COMPRESSPORT, dzięki którym Twoje ciało lepiej poradzi sobie z trudami kolarskich przepraw, a ponadto uchroni przed bólem, gdy będzie już po wszystkim. Kompresja na start – pędź przed siebie po sukcesy bez bólu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *