Mistrz nordic walkingu idzie razem z Compressport

/ / Nordic walking

Wiele osób biegających od niedawna, chodzących z kijami czy też jeżdżących na rowerze zaczęło używać opasek kompresyjnych różnych marek. Wiele osób pyta się – po co? Czy to rzeczywiście pomaga, czy tylko ładnie wygląda?

Już spieszę z wytłumaczeniem. Sam korzystam  z skarpet i nogawek kompresyjnych marki Compressport i jestem z nich bardzo zadowolony!
Dokładnie z modeli SKARPETY KOMPRESYJNE COMPRESSPORT FULL SOCKS V2.1, OPASKI KOMPRESYJNE COMPRESSPORT R2V2.

Co daje nam kompresja i czy jest nam to potrzebne ?

Kompresja poprawia nasze ukrwienie, przez co odczuwamy mniejszy ból podczas obciążających zawodów i treningów oraz także po nich. Powoduje, że przeciążenia m.in. piszczeli i łydek, które  w nordic walking są często spotykane, gdy chodzimy po twardej nawierzchni (kostka brukowa, asfalt) nie doskwierają aż tak bardzo. Mówimy tutaj o skarpetkach i opaskach oczywiście.

Co jest lepsze – opaski czy skarpety długie ?

Według mnie to sprawa każdego z nas, w czym nam wygodniej i co się lepiej dopasowuje do naszego organizmu. Po testach i startach w zawodach mogę Wam wskazać kilka różnic pomiędzy tymi produktami, które mogą Wam pomóc podjąć decyzje. Jeżeli chodzi o skarpety Full Socks V2.1, są one leciutkie, cieniutkie, dobrze oddychające (noga się nie poci), dzięki małym wypustkom. Służą one masażowi stopy po dłuższym treningu. Trenując na twardej nawierzchni, nie odczuwamy aż takiego wysiłku. Skarpety kompresyjne posiadają miejscowo cieńszą tkaninę, aby wymiana powietrza przebiegała sprawniej. Produkt jest wykonany z mocnego materiału, więc nie musimy sie obawiać, że przetrą się po pierwszym treningu. Zaletą jest też fakt, że pot nie jest wchłaniany zbyt mocno, przez co skarpety nie mają nieprzyjemnego zapachu po wysiłku.

Jeżeli chodzi o opaski kompresyjne R2V2, jest to bardzo porządny sprzęt wykonany z dużą dokładnością. Dopasowują się do nogi tuż po założeniu. Wg mnie, służą głównie do startów w zawodach i regeneracji po. Trzymają stabilnie mięsień trójgłowy łydki, przez co nie musimy się martwić o kontuzje. Ucisk jest mocniejszy niż w skarpetkach, dlatego też nie możemy przesadzić z długością ich noszenia, gdyż zaczną nam drętwieć nogi. Osobiście, preferuję nogawki w połączeniu z krótkimi skarpetami marki Compressport. Lepiej układają mi sie na nodze i czuję większy komfort podczas wysiłku. Zaletą jest również bardzo mocny  i wytrzymały materiał, który nie zaciąga się ani nie drze. Opaski kompresyjne nie chłoną potu – nie trzeba ich prać po każdym użyciu. Superzaletą jest również ogromny wybór kolorystyczny, więc każdy będzie mógł dopasować pod kolor oczu, koszulki czy po prostu gustu.

14064087_1108445049235988_3911039451356235548_n

Najbardziej podoba mi się to, że skarpetki czy też nogawki firmy Compressport są ultralekkie, przez co po założeniu nawet nie czujemy, że mamy je na sobie.

Moim zdaniem, kompresja daje mam przede wszystkim możliwość osiągania lepszych wyników, szybszej regeneracji oraz mniejszego bólu po wysiłku.

Autor: Jakub Deląg – Mistrz Polski i Europy w Nordic Walking
Zdjęcia: Julia Kołowrotkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *