Opaski na uda – najlepsze na rower!

/ / Rower

Od dawna podczas wielu maratonów biegowych, szosowych oraz triathlonów obserwujemy produkty kompresyjne marki Compressport. Odzież kompresyjna wydaje się być stałym elementem garderoby współczesnego sportowca, jednak my nie mieliśmy do tej pory przyjemności korzystania z jej dobrodziejstw. Skoro świat idzie do przodu, wyścigi stają się coraz trudniejsze, a treningi dłuższe i cięższe, nie mogliśmy pozostać w tyle. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Run Centre – dystrybutorem marki Compressport w Polsce i tym samym wkroczyliśmy do świata kompresji.

Na początek podzielimy się z Wami naszą opinią na temat opasek kompresyjnych na uda Compressport ForQuad. Produkt, który otrzymaliśmy jest w kolorze czarnym (dostępne są również opaski  białe, niebieskie oraz pomarańczowe). Idealnie pasuje do strojów teamowych Hotelu 4 Brzozy Gdańsk, którego barwy reprezentujemy. Opaski są przyjemne w dotyku, a ich jakość i sposób wykonania oceniamy bardzo wysoko – naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Materiał, którego użyto, przypomina lycrę, jednak, jak się przekonaliśmy, to tylko pozory. W kwestiach użytkowych mieliśmy pewne obawy czy opaski nie będą się zsuwać z uda  jak pokazuje doświadczenie  związane z nogawkami kolarskimi, które lubią spadać (czy to podczas biegania, czy to nawet w czasie jazdy). W przypadku opasek na uda Compressport ForQuad o takim problemie mogliśmy zapomnieć – odpowiednio dobrane trzymają się uda. Dodatkowo, silikonowe wypustki w górnej części opaski pewnie i komfortowo trzymają całość w miejscu, w którym je założyliśmy, nie krępując przy tym naszych ruchów. Ucisk, jaki gwarantują, przyspiesza regenerację dzięki wymuszeniu lepszego krążenia żylnego i dotlenieniu mięśni. Faktycznie, po długich zimowych treningach, podczas których korzystaliśmy z opasek, czuliśmy się lepiej zregenerowani przed następnymi jednostkami. Na pewno jest też trochę tak, że dużą rolę odgrywa nasz psychika, która „powiadomiona” o dodatkowym bodźcu regeneracji, pozwala nam bardziej się odprężyć, co wspomaga jeszcze szybszą odbudowę i gotowość do następnych wyzwań.

Opaski kompresyjne Compressport testowaliśmy również podczas podróży po kraju czy lotach samolotem na zgrupowania – czuć było sporą różnicę. ForQuad powodują mikromasaż ud, co przy siedzącej pozycji ma duże znaczenie. Bardzo szybko byliśmy w stanie doprowadzić nasze mięśnie do stanu używalności, a to jest dla nas niezwykle ważne, aby maksymalnie szybko osiągnąć pełną gotowość do wysiłku.

Opaski kompresyjne Compressport ForQuad oceniamy bardzo pozytywnie! Na naszą ocenę składa się zarówno wysokiej klasy wykonanie, jak i komfort użytkowania. Dodatkową zaletą jest „niewidzialność” opasek pod ubraniem, co w codziennym życiu jest ogromnym atutem, gdy trzeba wciągnąć jeansy i wyjść, np. z wybranką serca na obiad. Za minus możemy w pewnym sensie uznać silikonowy ściągacz z wypustkami u góry opaski. Z  jednej strony świetnie trzyma produkt na miejscu i jest wygodny, z drugiej jednak gdy lekko się zawinie, pojawia się uczucie dyskomfortu. Wówczas mamy wrażenie mocniejszego (czasem zbyt mocnego) ucisku. Ale minus i minus daje plus więc ostatecznie opaskom kompresyjnym Compressport ForQuad wystawiamy dobrą ocenę!

Produkt: Opaski na uda COMPRESSPORT ForQuad
Testerzy: Bartosz Banach i Mateusz Zdanowicz
Zdjęcie: BikeWorld.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *