R2V2 oczami fizjoterapeuty

/ / Bez kategorii

Minęły dwa miesiące odkąd zacząłem używać opasek kompresyjnych na łydki R2V2 firmy Compressport. Znając korzyści ze stosowania kompresji, postanowiłem przetestować na sobie ich działanie i napisać kilka słów jako amator biegania, kolarstwa, będący jednocześnie fizjoterapeutą.
Według tabeli znajdowałem się na pograniczu dwóch rozmiarów i zgodnie z zaleceniem sprzedawcy wybrałem mniejszy, co okazało się trafnym wyborem. Pierwsze wrażenie po założeniu jest dość ciekawe, gdyż odzież mocno opina ciało, ale przy tym jest to bardzo komfortowe uczucie. Producent zaleca stosowanie opasek zarówno jako elementu potreningowej regeneracji, jak i korzystania z nich podczas aktywności. U mnie zdecydowanie bardziej sprawdziła się druga opcja, ponieważ dzięki temu poznałem ich dodatkowe korzyści. Przede wszystkim, odzież kompresyjna sprawia wrażenie, że nasze ciało jest dużo bardziej zwarte, co przekłada się na mniejsze drgania mięśni w ruchu. Dzięki temu zwiększamy ich możliwości, jednocześnie zmniejszając ryzyko mikro uszkodzeń. Ucisk o odpowiednim ciśnieniu polepsza miejscowe ukrwienie tkanek, umożliwiając lepszy transport tlenu i produktów ubocznych powstałych w wyniku wysiłku. Skorzystają z tego także osoby, które zdecydują się na korzystanie z opasek tylko w celach przyśpieszenia regeneracji.

Kolejnym atutem, jakim wyróżniają się opaski kompresyjne R2V2, jest zwiększenie komfortu termicznego, co w nadchodzących miesiącach może mieć zbawienny wpływ na nasze treningi 🙂
Na uwagę zasługuję także bardzo wysoka jakość materiału. Obawy o uszkodzenie struktury, które towarzyszyły pierwszym próbom, okazały się zupełnie niepotrzebne.
Polecam opaski wszystkim dla których dobra kondycja łydek nie jest obojętna. Jest to świetne narzędzie uzupełniające nasz warsztat technik regeneracji.

dsc_1469

Produkt: Opaski kompresyjne R2V2
Autor: Mateusz Dzięgielewski
Zdjęcia: Mateusz Dzięgielewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *